Γενική Εφορεία
Ημ/νια Έκδοσης: 26/06/2017
Νέο
Εφορεία Γενικής Εφορείας: Γενικός Έφορος
80 χρόνια ανοίγουμε φτερά φώναξε ο Κλάδος Πουλιών ...
![](/admin/dsContent/UserData/97001/ΣΕΟ 80 ΧΡΟΝΙΑ ΚΛ ΠΟΥΛΙΩΝ 2.jpg)
Σε μια όμορφη εκδήλωση το Σάββατο 24 Ιουνίου στο μουσείο Μπενάκη, το Σώμα Ελληνικού Οδηγισμού γιόρτασε τα 80 χρόνια του Κλάδου Πουλιών με την παρουσίαση του λευκώματος "80 χρόνια ανοίγουμε φτερά" .
Με ένα παραμύθι και τη σκυτάλη να αλλάζει χέρια μέσα από τα ζωντανά πρόσωπα της ιστορίας του Κλάδου, είδαμε όλοι ποσό όμορφο είναι να "δίνεις το χέρι" .
![](/admin/dsContent/UserData/97001/ΣΕΟ 80 ΧΡΟΝΙΑ ΚΛ ΠΟΥΛΙΩΝ 3.jpg)
Το Σ.Ε.Π. εκπροσώπησε ο αναπληρωτής Γ.Ε. Κωνσταντίνος Πατινιωτάκης.